czwartek, 3 marca 2016

Świąteczna sałatka z brokułami

dużo warzyw z brokułami na pierwszym planie

Znów o brokułach ;) Co prawda, do świąt zostało jeszcze trochę czasu, ale nie zaszkodzi zacząć się już świątecznie inspirować.

Istnieje wiele wersji sałatek, gdzie główną rolę gra brokuł. Kupując go zwróćcie uwagę na jego kolor. Im bardziej zielony, tym bardziej jest świeży. Zażółcony brokuł oznacza, że jest przestarzały, bądź leżał na silnym słońcu. W każdym razie nie ma swoich wartości odżywczych, które są poszukiwane właśnie w tym warzywie. Sałatka z brokułami jest jedną z proponowanych i zjadanych najczęściej sałatek. Może występować jako samotne danie, ale także może być dodatkiem do drugiego dania. Teraz proponuję, aby sałatka brokułowa zagościła także na świątecznym stole.
W wersji sałatki wielkanocnej ten rodzaj sałatki może występować na kolorowo. Zatem jak najbardziej pasuje do świątecznego i wiosennego nastroju.  Świetnie będzie też wyglądać na śnieżnobiałym lub jak wolicie kolorowym obrusie. Zatem zaczynamy.

Jakie składniki na kolorową sałatkę?
Warto pamiętać, że jeśli chcemy, aby sałatki na Wielkanoc miały jak najwięcej witamin należy te warzywa, które musicie poddać obróbce termicznej miały jak najmniej styczności z wodą. Dlatego też warto dopilnować też, żeby sałatka z brokułami też zatrzymała te wartości. Możliwe jest to przy gotowaniu brokułu  w parowarze lub w garnku z durszlakiem i na parze. Zachowa wówczas i kolor i świetny smak. Będzie też jędrny, co podniesie jego walory.

Dodatkami do tej sałatki są: jajka, czerwona papryka, kukurydza, fasola, kabanosy i słonecznik. Składniki nadające się do krojenia pokrójcie w kostkę. Resztę (kukurydza , fasola i słonecznik) połączcie z całością. Wszystko wymieszajcie z majonezem i przyprawami.

Każdą sałatkę dodatkowo można przyozdobić różyczkę brokuła, różą zrobioną z surowej marchewki. Może być każdy inny pomysł, który przyjdzie wam do głowy. Co nie jest zakazane to jest dopuszczalne.  Ozdobą będzie też salaterka, do której włożycie sałatkę brokułową.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz