wtorek, 9 sierpnia 2016

Zupa szczawiowa na kilka sposobów


Zupę szczawiową można przygotować na wiele różnych sposobów, czego da się dowiedzieć z internetu. Jedno jest pewne, zupa ta jest zdrowa i smaczna, bez względu na to, według jakiej receptury jest przygotowywana. Warto wobec tego wspomnieć, jak początkujący i zaawansowani kucharze ją gotują.


Jedni gotują ją na bulionie warzywnym, inni wolą nieco inną wersję, bo przygotowują wywar na bazie kości wieprzowej. Która lepsza? Jednak na kości jest bardziej naturalna, więc pewnie zdrowsza. Różnice są również w sposobie jej podania. Często spotyka się zdjęcia zupy szczawiowej z dodatkiem jajka ugotowanego na twardo. Czy to oznacza, że tak trzeba ją jeść? Niekoniecznie. Jednak z takim dodatkiem jest naprawdę smaczna i bardziej sycąca. Zdarza się, że ktoś dodaje śmietanę 30%, bo uważa, że 18% jest za kwaśna. Właśnie zupa szczawiowa najlepiej smakuje, gdy jest kwaśna. W końcu tym odróżnia się od innych zup. Trzeba natomiast podkreślić, że w tej kwestii jest naprawdę duża swoboda. Każdy może przygotować ją wedle indywidualnych upodobań.
Zupę szczawiową jedni jedzą z chlebem, inni z bułką, a jeszcze inni zupełnie samą, bez dodatków. To też indywidualna sprawa. Nie ma jednego konkretnego przepisu na tę zupę, na którym należałoby się wzorować. Ilu kucharzy, tyle różnych wersji :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz