poniedziałek, 2 listopada 2015

Babka ziemniaczana z mięsem lub warzywami


Babka ziemniaczana może występować w kilku wersjach. Poniżej zostaną przedstawione dwa przepisy na babkę. Pierwsza zostanie opisana babka ziemniaczana z mięsem. Do tej wersji babki wielkanocnej należy wziąć: ½ kg ziemniaków, 3 łyżki masła, 3 jaja i sól. Do farszu należy wziąć: 25 dkg mielonego mięsa, 1 jajo, 2 łyżki tłuszczu, 2 cebule, 1/3 szkl śmietany, sól, pieprz, 1 surowy ziemniak. Ziemniaki ugotowane rozgniećcie. Dodajcie żółtka, sól i ubitą pianę z białek. 

Wymieszajcie składniki i połowę masy wyłóżcie na wysmarowaną formę. Zmielone mięso, posiekaną usmażoną cebulę, jajo, śmietanę i przyprawy i starty surowy ziemniak wymieszajcie razem i wyłóżcie do formy z ugniecionymi ziemniakami. Całość pokryjcie resztą masy i do piekarnika, gdzie pieczecie babkę godzinę w temp 200 stopni.
   
Babka ziemniaczana z warzywami i jej sposób wykonania. W tym przypadku można użyć powyższego przepisu. Zamiast mięsa mielonego użytego w babce ziemniaczanej z mięsem dodajcie jakieś warzywo. Może to być marchewka, cukinia, brokuł, kalafior. Wówczas mamy do przygotowania babkę ziemniaczaną z warzywami. Jeśli macie ochotę możecie użyć wszystkie wymienione warzywa. Sposób wykonania obu babek jest taki sam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz