poniedziałek, 9 listopada 2015

Smaczna sałatka z tuńczykiem


Z pewnością tuńczyk jest składnikiem wielu pysznych potraw, jednak, jeśli mamy niewiele czasu, a chcemy przyrządzić coś na szybko, to idealna będzie sałatka z tuńczykiem, którą możemy, na przykład, poczęstować gości. 

Wybierając w sklepie tuńczyka warto postawić na tego wysokiej jakości, ponieważ tylko on nada naszej sałatce odpowiedni smak i wygląd. Do sałatek często wybiera się tuńczyka w sosie własnym, gdyż w takiej wersji jest on mniej kaloryczny i potrawa z nim jest dietetyczna.

Nawet jeśli nie znasz się na kuchni, to możesz wykorzystać łatwy przepis na sałatkę z tuńczykiem, w którym, oprócz ryby w sosie własnym, którą kupisz w puszce, znajduje się zielona sałata lodowa, kukurydza oraz łyżka majonezu. Wszystkie te składniki należy ze sobą wymieszać w misce, jednak trzeba pamiętać, by tuńczyk był odsączony z płynu.
Taka sałatka tuńczyk będzie znakomita, jeśli dodasz do niej odpowiednią ilość soli oraz pieprzu. Możesz do tak przyrządzonej potrawy podawać grzanki posmarowane masłem ziołowym.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz