poniedziałek, 30 listopada 2015

Warto jeść sałatki


Warto, by sałatki pojawiały się w jadłospisie jak najczęściej, gdyż mają same zalety: są smaczne, zdrowe, a przy tym często łatwe i szybkie do przygotowania. W Internecie, czasopismach czy książkach kucharskich znaleźć można całą masę przepisów na sałatki, warto również spróbować samemu szukać dobrych kompozycji smaków i łączyć różne składniki.
Również modyfikując podane przepisy można uzyskać bardzo ciekawe efekty smakowe, warto więc eksperymentować. Trzeba jednak pamiętać, że ze względów zdrowotnych bardziej polecane są sałatki bez sosów na bazie majonezu czy śmietany. Warzywa i inne składniki polane vinegretem, oliwą czy skropione sokiem z cytryny są lżejsze i zdrowsze, zdaniem wielu osób również - smaczniejsze.

Prawdziwym hitem jeśli chodzi o sałatki bez majonezu jest sałatka grecka (choć ci, którzy mieli okazję spróbować jej w oryginale uważają, że ta przyrządzana ze składników dostępnych w Polsce to bynajmniej nie to samo co sałatka z Grecji). Jest łatwa do przygotowania i pyszna, przywołuje na myśl wspaniały śródziemnomorski klimat i może stanowić doskonałą alternatywę dla tradycyjnych polskich sałatek, jak popularna jarzynowa. Doskonała będzie zresztą każda sałatka z fetą, na przykład z brokułami czy kurczakiem, ponieważ ser ten posiada wyjątkowe walory smakowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz